
Określenie „zołza” bardzo często nie kojarzy się pozytywnie. W Słowniku języka polskiego PWN pod tym słowem czytamy: „kobieta nieuprzejma, kłótliwa, trudna w obyciu”. W mowie potocznej również używa się tego pojęcia w wymiarze negatywnym. Na szczęście nieco inne światło na „zołzę” rzuciła Sherry Argov w swojej książce „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” oraz jej kontynuacji, dlaczego je poślubiają. Amerykańska pisarka pokazała, że takich kobiet wcale nie trzeba się bać. „Typowa zołza jest superbabką, a nie jędzą czy wrednym babsztylem. (…) Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli i robi, co chce” – czytamy w książce Argov. Autorka swój poradnik poświęciła relacjom damsko-męskim. Na naszej stronie znajdziecie wskazówki biznesowe, prawne, czy marketingowe.

Katarzyna Kuźnik
Pomysłodawczyni i założycielka bloga „Zołzy Biznesu”. Ukończyła finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prokurent i doradca biznesowy specjalizuje się w strategiach dla firm. Choć to wszystko brzmi poważnie, Kasia na co dzień jest ciepłą i radosną osobą. Kocha sztukę (robi świetne zdjęcia i pięknie maluje), książki, pierogi i jednorożce. W swoim domu wychowuje dwa koty.

Dagmara Zalewska
Radca prawny, studiowała prawo na Uniwersytecie Opolskim. Pracuje w dużej firmie w Katowicach. Niech nie zwiedzie was jej niewinny uśmiech. Po godzinach Dagmara trenuje krav magę. W wolnych chwilach zasiada wygodnie na kanapie, gdzie czyta książki lub ogląda dobre filmy.

Lena Węglarz
Kobieta renesansu. Skończyła filologię angielską na Uniwersytecie Opolskim. Żona dla męża, matka dla córki. Zawodowo zajmuje się marketingiem, komunikacją wewnętrzną, społeczną odpowiedzialnością biznesu i public relations. Jeden z filarów komediowej grupy improwizacyjnej „To Mało Powiedziane”. Prowadzi zajęcia językowe dla maluchów w Tweet Tweet – English for Babies. Uwielbia wymyślać gry i zabawy dla dzieci.

Natalia Musiał
Krakowianka z dziada, pradziada. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z wykształcenia politolog, z zawodu dziennikarka. Obecnie redaktorka prowadząca w Radiu Eska. Wcześniej pisała m.in. do Onetu i Noizz. Miłośniczka pizzy, piłki nożnej i Red Hot Chili Peppers. Lubi rozmawiać z ludźmi, bo wierzy, że każdy ma własną wyjątkową historię.

Martyna Kawka
Absolwentka kulturoznawstwa o specjalności filmoznawczej na Uniwersytecie Śląskim oraz podyplomowej arteterapii na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Łączy pracę w dwóch skrajnie rożnych miejscach: bibliotece (gdzie zajmuje się głównie multimediami i promocją kinematografii) oraz telewizji (TVP3 Opole – gdzie jest pogodynką oraz autorką programu promującego czytelnictwo pt. „Zakładka”). Uwielbia wszystko, co skandynawskie, kocha wszystko, co szwedzkie. Sprawnie mówi po hiszpańsku, mniej sprawnie praktykuje jogę. W pracy znalazła spełnienie i męża! Pasjonuje się historią kina, zaczytuje w kryminałach i thrillerach. Po godzinach wychowuje kota i po cichu podkochuje się w Ronie Weasley.